У Ковелі обговорили перспективи медичної реформи

У рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ: взаємодія заради змін» Ковель відвідали представники громадської організації «Центр UA». Метою візиту було публічне обговорення ключових проблем в Україні, які хвилюють громаду, зокрема, щодо реформи системи охорони здоров’я, які виборчі правила дозволять запустити зміну політичних еліт в країні на національному та регіональному рівні.

Пише КОВЕЛЬ СЬОГОДНІ з посиланням на Ковельську міську раду.

Участь у заході взяли представники влади, Ковельського МТМО, громадські активісти.

Коротко поінформували про результативність зустрічей та діяльність в регіонах Андрій Андрушків, лідер напрямку «Контроль публічних фінансів» Центру UA та Олег Рибачук, його голова і співзасновник, екс-віце-прем’єр- міністр із питань європейської інтеграції.

Ковель – 47-ме місто, де відбулась подібна розмова. Як зазначили організатори, всюди вони фіксують усі побажання, пропозиції, які будуть враховані при написанні документів та підготовці відповідних законів.

У нашому місті більше говорили про медичну реформу. Головний лікар МТМО Олег Самчук та керівники лікувальних установ надали ряд конкретних пропозицій щодо функціонування галузі, окреслили провідні напрямки, на які варто звернути увагу.

Пріоритетним має бути не лікування, а профілактика. Це безпосередньо відображається і на реформі первинної медичної допомоги, і на фінансуванні галузі загалом, і, власне, на ідеї розвитку системи закладів здоров’я.

Надзвичайно велику роль у діяльності центрів громадського здоров’я належатиме просвітницькій роботі та комунікаціям. Важливою їх складовою має стати медична статистика, правдива і неупереджена.

За словами Олега Самчука, у Ковелі готові до змін, але надзвичайно актуальним є питання кадрового забезпечення. Чимало необхідно зробити конкретних кроків, аби реалізувати задумане.

На думку організаторів, саме так мають розпочинатись усі реформи в Україні: зі спілкування з громадою, фахівцями у тій чи іншій сфері, збору пропозицій і рекомендацій, напрацювання алгоритму дій, широкого їх обговорення.

Джерело: КОВЕЛЬ СЬОГОДНІ.

НОВИНИ РАЙОНІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Володимир-Волинського району

новини Гороховського району

новини Іваничівського району

новини Камінь-Каширського району

новини Ківерцівського району

новини Ковельського району

новини Локачинського району

новини Луцька

новини Любешівського району

новини Любомльського району

новини Маневицького району

новини Нововолинська

новини Ратнівського району

новини Рожищенського району

новини Старовижівського району

новини Турійського району

новини Шацького району