В районі планується проведення фестивалю дзвонового мистецтва

3 серпня у райдержадміністрації за участю голови райдержадміністарції Валерія Ткачука, заступника голови Яни Церкевич, благочинного Ківерцівського округу УПЦ Олександра Кондратюка, священника Свято-Покровського собору отця Юрія, магістра, кампанолога, голови Волинської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток та культури  Галини Марчук та членів товариства відбулося засідання організаційного комітету щодо проведення фестивалю.

Повідомляє сайт КІВЕРЦІ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Ківерцівської РДА.

Галина Марчук розповіла про історію дзвонового мистецтва, як частини християнської культури, яка є невід’ємною від життя людини і формує її внутрішній світ, кличе до богослужіння, попереджає про небезпеку, сповіщає про важливі події. Сьогодні ми є свідками відродження древньої культури дзвонарства.

Ми, як організатори, переслідуємо головну мету – відродження духовності, залучення жителів нашого краю до скарбниці культури дзвонового мистецтва, демонстрації вміння та майстерності дзвонарів,- зазначив голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук.

Фестиваль “Ківерцівський передзвін 2017” заплановано провести 23 серпня біля пам’ятника Т.Г.Шевченку у м.Ківерці, початок об 11 годині. Очікується, що на фестиваль прибудуть дзвонарі з Польщі, Білорусії та з різних куточків України і відомий дзвонар з села Липно Ківерцівського району Іван Сорока.

Оргкомітет фестивалю запрошує взяти участь у святі церковних дзвонарів, а також професійних дзвонарів з ближнього зарубіжжя, які володіють дзвоновим мистецтвом.

Присутні по достоїнству зможуть оцінити красу передзвонів і благовістів. Порадують слухачів й імпровізовані твори.  Також відбудуться майстер-класи гри на дзвонах та розпису сувенірних дзвоників.

У КЗ Ківерцівський краєзнавчий музей відбудеться семінар-практикум кампанологів, науковців, духовенства та краєзнавців щодо відродження історичної спадщини, обліку та паспортизації дзвонів, стародавніх технологій виготовлення дзвонів та ін.

Джерело: КІВЕРЦІ СЬОГОДНІ

 

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:                                                          

Блoгеры cтaнoвятcя oпacнее ИГИЛa и Гитлерa

Пoлтaвcькі пaцaни рвуть мережу

Cтеллa из шoу «Хoлocтяк-7» рaccкaзaлa, был ли у нее cекc c Дмитрием Черкacoвым

Укрaинcкaя cекc-cимвoл cделaлa зaявление o cвoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми

Безвиз c ЕC: cкoлькo нужнo денег в cутки (ИНФOГРAФИКA)

 

НОВИНИ РАЙОНІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Володимир-Волинського району

новини Гороховського району

новини Іваничівського району

новини Камінь-Каширського району

новини Ківерцівського району

новини Ковельського району

новини Локачинського району

новини Луцька

новини Любешівського району

новини Любомльського району

новини Маневицького району

новини Нововолинська

новини Ратнівського району

новини Рожищенського району

новини Старовижівського району

новини Турійського району

новини Шацького району